PVA filament

PVA is water soluble and is used as support on dual-extruder printers. It absorbs moisture very easily.

45 results Spool × Clear all
PVA

Smartfil PVA

Smart Materials 3D colour not stated 750 g

€42.71 €56.95/kg
Servitec3D Out of stock 24/48 h Go to shop
PVA

Smartfil PVA

Smart Materials 3D colour not stated 750 g

€42.71 €56.95/kg
Servitec3D Out of stock 24/48 h Go to shop
PVA

Smartfil PVA

Smart Materials 3D colour not stated 350 g

€24.20 €69.14/kg
Servitec3D Out of stock 24/48 h Go to shop
PVA

Smartfil PVA

Smart Materials 3D colour not stated 350 g

€24.20 €69.14/kg
Servitec3D Out of stock 24/48 h Go to shop
PVA

PVA

Anycubic Natural 500 g

€35.99 €71.98/kg
Anycubic ES In stock 3-5 days Go to shop

Can't find what you're looking for? Search filament PVA on Amazon.es (affiliate link)

Price per kilo = spool price ÷ net filament weight. For packs the total weight is used. Shops that sell in US dollars (US$) are not converted to euros. Delivery time to mainland Spain published by each shop, in business days from dispatch. It is indicative: it does not include handling time or carrier delays. “House brand” marks a shop's own label whose manufacturer is not declared; they can be hidden under Options.