PP filament

Polypropylene is light, fatigue resistant and chemical resistant, but detaches easily; it is usually printed on tape or a PP plate.

88 results, page 2 of 2
PP

PP3D

Recreus Black 2.50 kg

€149.89 €59.96/kg
Recreus In stock Go to shop
PP

PP3D

Recreus Natural 2.50 kg

€149.89 €59.96/kg
Recreus In stock Go to shop
PP

PP3D

Recreus Black 600 g

€39.91 €66.52/kg
Recreus Out of stock Go to shop
PP

PP3D

Recreus Natural 600 g

€39.91 €66.52/kg
Recreus In stock Go to shop

Can't find what you're looking for? Search filament PP on Amazon.es (affiliate link)

Price per kilo = spool price ÷ net filament weight. For packs the total weight is used. Shops that sell in US dollars (US$) are not converted to euros. Delivery time to mainland Spain published by each shop, in business days from dispatch. It is indicative: it does not include handling time or carrier delays. “House brand” marks a shop's own label whose manufacturer is not declared; they can be hidden under Options.